Akcja dla dzieciaków z Domu Dziecka
Dodane przez admin dnia Kwiecień 01 2015 23:42:13

28 marca 2015
Podchody biało-niebieskiego Zajączka

Na początku marca wydaliśmy oświadczenie o zawieszeniu działalności kibicowskiej na meczach KS Drwęca, a przepraszam bardzo KS Finishparkiet Drwęca. Wolne weekendy postanowiliśmy jednak wykorzystać na działalność społeczną. Tak narodził się pomysł zorganizowania kolejnej już akcji „Podchody biało-niebieskiego Zajączka”. Przypomnę, że w grudniu organizowaliśmy „Mikołajkową Akcję Kibiców” podczas której rozdawaliśmy mieszkańcom miasta mikołajkowe czapeczki z herbem Klubu.

„Podchody” przygotowaliśmy z okazji zbliżającej się Wielkanocy dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie. Pani dyrektor z radością przyjęła nasz pomysł. Akcja odbyła się w sobotę 28 marca 2015 r. Zorganizowaliśmy zabawę w parku miejskim, na zasadzie podchodów. Dzieciaki miały rozwiązywać zagadki, które pomogłyby im znaleźć drogę do ukrytego koszyka z upominkami. Niestety, deszczowa pogoda pokrzyżowała nam plany.

Nie mogliśmy zawieść dzieciaków, więc zapakowaliśmy się w auta i pojechaliśmy do Domu Dziecka. Wykorzystaliśmy przygotowane zagadki, rebusy, krzyżówki do wspólnej zabawy. Na początku oczywiście przeprowadziliśmy zabawę integracyjną, aby poznać się lepiej. Okazało się, że wszyscy chłopcy kochają grę w piłkę, a kilku z nich nawet trenuje lekkoatletykę w KS Drwęca.

Na zakończenie rozdaliśmy dzieciakom przygotowane upominki z kibicowskim akcentem. Z pewnością wrócimy jeszcze do DD. Musimy rozegrać mecz piłki nożnej Dzieci vs Kibice :)

Więcej zdjęć w rozwinięciu newsa
Rozszerzona zawartość newsa