Akcja Mikołajkowa
Dodane przez admin dnia Grudzień 06 2014 00:00:00
6 grudnia 2014 r. godz. 12.30, Rynek w Nowym Mieście Lubawskim
"Mikołajkowa Akcja Kibiców KS Drwęca

Grupa kibiców KS Drwęca Nowe Miasto Lub. po raz pierwszy zorganizowała akcję z okazji Mikołajek. Od kilku miesięcy sytuacja w naszym Klubie jest… mówiąc najprościej - nie taka, jakby każdy chciał. Najpierw „awans” do III ligi, czyli kupno licencji od Barkasu, a teraz oficjalna zmiana nazwy Klubu, a na koniec zmiany w składzie Zarządu, które nie wiadomo czy wyjdą Drwęcy na dobre. Mimo wszystko, na szczęście relacje na linii kibice – Klub są dobre. Jednak nasza obecność na meczach, (pomimo 2-3 z małym dopingiem z okazji przyjazdu gości, którzy dawno nie gościli na Jagiellońskiej) , ogranicza się tylko do oglądania piłki.

Pomysł na Akcję Mikołajkową narodził się spontanicznie. Jedna z fanatyczek postanowiła zamówić czapkę mikołajkową z herbem Drwęcy i tak pocztą pantoflową chętnych na czapeczkę znalazło się więcej. Każdy zamawiający płacił za dodatkowych kilka czapek, które miały być wykorzystane podczas Akcji. Złożyliśmy odpowiednie pismo do władz miasta z informacją o planowanych działaniach. Dodatkowo rozmawialiśmy z Miejskim Centrum Kultury, który również organizował swoje Mikołajki na Rynku, aby ustalić wszystko, by nasze akcje nie przeszkadzały sobie. W ostateczności myślę, że akcje wzajemnie pozytywnie wypełniły się.

W mikołajkowych czapeczkach z herbem KSD pojawiliśmy się na Rynku chwilę po godz. 12.00, a pani dyrektor MCK zapowiedziała naszą obecność. Ultrasi z grupy Nowomiejskie Lwy’14 zawiesili transparent z herbem KSD i napisem „Wesołych Świąt”. Dzieciaki chętnie podchodziły do nas, aby wziąć udział w przygotowanych konkurencjach sportowych. Jak na sympatyków piłki nożnej przystało, przygotowaliśmy konkurs rzutów karnych do małej bramki (tutaj podziękowania dla p. Mirka z Klubu za pożyczenie bramki!), a także zabawę z hula-hop. Każdy uczestnik zabawy mógł wylosować z dużego worka pluszaka. Dodatkowo, częstowaliśmy wszystkich cukierkami i oczywiście rozdawaliśmy czapeczki, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne foto z Mikołajem w jego saniach .

Naszą akcję ogłaszaliśmy kilka dni wcześniej. Niestety, z Klubu przyszedł tylko prezes Robert Karczyński, bardzo dziękujemy za zainteresowanie i obecność! Po Akcji ultrasi zawiesili transparent na pobliskim wiadukcie, aby pożyczyć wesołych świąt mieszkańcom miasta, ale i przejezdnym .

Dziękujemy wszystkim za udział w Akcji!